Witaj w The Voices of MOO


Serwis

The Sounds Of Moo
TSOM I
TSOM II
Moozycy
Próbki 
    
Voices of MOO - wejście 

Na forum jest:
36 gość(ci) i 0 użytkownik(ów) online.


W galerii...

ew2006-k-06.jpg
ew2006-k-06.jpg


ew-js-2006-08.jpg
ew-js-2006-08.jpg


ew-js-2006-06.jpg
ew-js-2006-06.jpg


ew2006-k-05.jpg
ew2006-k-05.jpg


ew2006-k-04.jpg
ew2006-k-04.jpg


ew2006-k-03.jpg
ew2006-k-03.jpg


ew2006-k-02.jpg
ew2006-k-02.jpg


ew2006-k-01.jpg
ew2006-k-01.jpg


ew-js-2006-05.jpg
ew-js-2006-05.jpg


ew-js-2006-04.jpg
ew-js-2006-04.jpg


Photo Gallery


Strony utrzymuje
neo.pl - najlepszy hostingWybierz język

English Polish

Otrzymaliśmy...
16132241 odsłon od Listopad 2006

O projekcie TSOM I


Wyrwała muzyka istotę mą ku nieznanemu. Sputnik dźwięków zaprosił do wnętrza swego, zabierając w podróż ku światu przedziwnemu. Z ulotnych uczuć nut elektronicznie tkanego.
Grzegorz C. Skwarliński
 
W sieci istnieje wiele list dyskusyjnych gdzie prowadzone są rozmowy na temat różnych zespołów muzycznych. Polscy miłośnicy muzyki elektronicznej, a w szczególności jednej z najbardziej uznanych grup z tego kręgu - Tangerine Dream też mają własną, jedyną w swoim rodzaju, listę: tadream@moo.pl. Wymieniony wyżej zespół jest wprawdzie głównym tematem dyskusyjnym ale nie jedynym. Wirtualne "pogaduszki" toczą się wokół niezwykłości jaką są dźwięki generowane sztucznie.        
 
Różne osoby w tym uczestniczą (czyli wpisały się na listę). Spotkamy więc tutaj wielki przekrój profesji i zainteresowań. Wszystkich korespondentów łączy wspólna pasja - elektroniczne brzmienia. W tym ekskluzywnym i raczej nielicznym gronie są także osoby, które zajmują się komponowaniem muzyki w ulubionych klimatach (pojawiły się nawet autorskie CD-Ry, rozprowadzane wśród listowiczów). 
 
Przy tej swego rodzaju monotematyczności i swoistej "kondensacji" pasji, prędzej czy później musiał ujrzeć światło dzienne projekt-przedsięwzięcie wymienione w tytule. Bezpośrednim zaś powodem przystąpienia do prac były luźne przemyślenia Lorda Raydena o płytce z muzyką "made in moo", o tym aby wypłynęła na nieco szersze wody tak, aby mógł ją poznać każdy chętny. 
 
Choć było to tylko marzenie, to chyba wszyscy myślimy tak samo, bo pomysł chwycił i zaczął się krystalizować. Na liście nastąpiła dość ożywiona korespondencja. Każdy, mniej lub bardziej zainteresowany, mógł się wypowiedzieć i przedstawić swoje wyobrażenia nt. sposobu prezentacji i dystrybucji. Z każdym dniem przedsięwzięcie nabierało coraz bardziej realnych kształtów. 
 
Zaczęła się rodzić strona internetowa, służąca za swego rodzaju portal prezentujący, napływały ankiety i utwory od muzyków (został przydzielony czas na płycie dla każdego z nich) i działo się wiele innych rzeczy. Jeśli teraz czytasz te słowa, oznacza to, że wszystko zostało doprowadzone do pomyślnego końca. W ten oto krótki sposób można ująć historię powstawania Naszego elektronicznego projektu - samplera "The Sounds of Moo" z podtytułem "The Young Polish Real Electronic Music" (mam nadzieję, że nazwa jest już zrozumiała). 
 
Krążek, który za pośrednictwem tej witryny może trafić do twoich rąk, ma na celu prezentację dokonań Naszych kolegów. Dokonań, których nie powstydziłby się niejeden profesjonalny twórca z kręgu muzyki elektronicznej. Na płytce znajdują się kompozycje: 3N'a, Bookovsky'ego, Certamena, El_visa, Polarisa, Remote Spaces i Tomka Zawadzińskiego. Są to oczywiście tylko obszerne fragmenty bardziej rozbudowanych założeń (indywidualne strony instruują jak nabyć krążki solowe). 
 
Choć muzycy są najważniejsi, to bez takich osób jak: Maciej "Juma" Gozdek - GFX , Krzysztof "Horneusz" Rzeźnicki (poprzednia wersja strony), 3N - okładka oraz mastering płyty, projekt prawdopodobnie by nie zaistniał, ale to tylko moje zdanie. Jeśli zaś chodzi o stronę WWW, to znajdziesz na niej kilka informacji o autorach kompozycji. Poczytasz trochę o samej płycie (i obejrzysz okładkę). Będziesz mógł wyrazić swoje zdanie w księdze gości. Spotkasz odnośniki do indywidualnych witryn osób, biorących udział w projekcie. Jeśli będziesz chciał, złożysz zamówienie, a w jednym z działów zassiesz klika pomocniczych programów. No i przede wszystkim wysłuchasz fragmentów utworów (mp3), co pozwoli ci podjąć decyzję co do zakupu. 
 
Zapraszam więc do otworzenia swojego umysłu i słuchania. I tych, którzy zawitają do tej niszy internetowej rozmyślnie, i tych którzy trafią tutaj przypadkiem. Kto wie, może odkryją coś dla siebie ?

El-Skwarka

Prawa autorskie © The Voices of MOO Wszystkie prawa zastrzeżone.

Opublikowane: 2006-10-14 (16457 odsłon)

[ Wróć ]
Content ©Wszystkie logosy i znaki graficzne nalezą do ich właścicieli. Komentarze i newsy są własnością osób je piszących.
Cała reszta © 2005 TVOM & OZ.

Do naszych newsów mozesz się dostać przy pomocy kanału RSS lub ultramode.txt

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.13 sekund